Informacje zawarte na stronie są nieaktualne!
Serwis posiada treści nieaktualizowane od 2009 roku!

Galeria Przedmiotu

Adres:
ul. Opolska 1
37-500 Jarosław

Telefon:
(0-16) 623-34-54

www.galeria-jaroslaw.pl g.jaroslaw@psouu.org.pl
O Galerii:

Galeria Przedmiotu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu funkcjonuje od 2004 roku. Powstała by udowodnić, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią realizować się w wielu dziedzinach życia. Chcą i potrafią tworzyć, przeżywać sztukę, pracować, inspirować także osoby pełnosprawne.
Oprócz, w pełni profesjonalnej sali wystawowej, jest tu kawiarnia i herbaciarnia, sala do prowadzenia szkoleń, aneks kuchenny. Galeria to także miejsce, gdzie powstają pomysły wielu wydarzeń kulturalnych. Spotkania z interesującymi ludźmi, akcje w stylu "Cała Polska czyta dzieciom", różnorodne happeningi, prezentacje i imprezy integracyjne.

Galeria Przedmiotu to przede wszystkim szereg działań aktywizujących osoby niepełnosprawne: trening zawodowy, kursy obsługi urządzeń technicznych, kursy kulinarne, warsztaty plastyczne, Dyskusyjny Klub Filmowy, kółka zainteresowań (fotografia, modelarstwo itp.). Jest tu także w pełni wyposażona Pracownia Ceramiczna z piecem do wypału, która pozwala na realizowanie się twórczo wszystkim zainteresowanym.

"Galeria Przedmiotu" Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu...To miejsce niepowtarzalne, gdzie warto choć na chwilę skierować swoje kroki, zwłaszcza, że jest ono otwarte na każda ciekawą propozycję.

Pracownia ceramiczna:

Pracownia Ceramiczna na co dzień okazuje się niezbędna w prowadzonych zajęciach terapeutycznych głównie z uczestnikami placówek Stowarzyszenia, które są realizacją obowiązku szkolnego dla części naszych podopiecznych. Służy im w swobodnym tworzeniu, poznawaniu swoich możliwości, zdobywaniu umiejętności i doświadczeń w pracy z gliną formierską, masą lejną, posługiwaniu się szkliwami i formami do odlewów.

W dużej mierze prowadzone zajęcia odbywają się z udziałem rówieśników z jarosławskich szkół i innych placówek w myśl postawionego celu umożliwiania osobom niepełnosprawnym warunków do realizowania swoich pasji, odkrywania możliwości i talentów w duchu wzajemnego poszanowania i równości. Wspólne spotkania pozwalają na budowanie więzi i są inspiracją do działania. Powstałe rękodzieła wypalane są w piecu ceramicznym, będącym na wyposażeniu pracowni, szkliwione, następnie eksponowane w niemalże każdym miejscu galerii, zdobiąc jej wnętrza swoją oryginalnością, przyciągają uwagę spontanicznością i niepowtarzalnym wykonaniem. Można je nabyć i często stają się elementem dekoracyjnym i ozdobą w wielu domach.
brak zdjęcia

Copyright © by imprezy.jaroslaw24.pl 2007 - 2009 Jarosław. All rights reserved.